Botulotoxín

Ceny - odstraňovanie mimických vrások,
 cena je orientačná podľa množstva aplikovaných jednotiek
Vrásky na čele                                                            120 €
Musculus masseter (žuvacie svaly)             120 €
Vrásky medzi obočím /vráska hnevu /     100 €
Mezobotox tvár , krk dekolt                      od 150 €
Vrásky okolo očí /obidve oči /                       100 €
Nefertity lift /zjemnenie kontúr krku /   120 €
Poklesnuté ústne kútiky                                     60 €
Odstránenie potenia v podpazuší, nôh, rúk       od 300 €

Ľudovo tiež prezývaný  "BOTOX"

Botulotoxín je jedna z najúčinnejších látok na vyhladzovanie mimických vrások.  Botulotoxín je čistý proteín, ktorý uvoľňuje mimické svaly, ktoré sú zodpovedné za vznik vrások. Dodáva tvári uvoľnený  výraz, ktorý je potrebný na dosiahnutie prirodzeného a mladistvého vzhľadu.

Aplikácia:
Botox sa aplikuje tenkou ihličkou do presne určeného kožného svalu, ktorý sa v priebehu niekoľkých dní uvoľní. Vďaka uvoľneniu mimického svalu dochádza k vyhladeniu a často úplnému vymiznutiu vrások. Výkon trvá niekoľko minút a bolesť je minimálna. Účinok botulotoxínu pretrváva viac ako 3 mesiace, je však ho možné opakovane aplikovať, pri opakovanej aplikácii sa zvyčajne liečebný efekt predlžuje.
Mezobotox

Ide o horúcu novinku v oblasti estetickej medicíny. Injekčná aplikácia mezobotoxu nie je zatiaľ na Slovensku veľmi známa a rozšírená. Tento nový trend k nám prichádza zo zahraničia.

Nové techniky aplikácie, tzv. baby botox alebo mezobotox vytvoria prirodzene mladistvý vzhľad. Termín “baby botox” vznikol v Spojených štátoch amerických, keď herečky, ktoré mali byť obsadené do filmových rolí, mali tvár bez mimiky a nedokázali stvárniť požadované emócie. Liečba vrások touto metódou znamená aplikáciu nižších dávok botulotoxínu do požadovaných oblastí. Výsledkom je prirodzený mladistvý vzhľad tváre bez vrások za súčasného zachovania mimiky a emócii v tvári. Baby botox dáva pacientom možnosť výberu – efektívnu prevenciu pred vznikom trvalých, statických vrások.