Vitamín C

Cena
1 aplikácia     39€
5 aplikácii        150€

Vitamín C, známy tiež pod názvom kyselina askorbová, objavil na začiatku 20. storočia maďarský biochemik Albert Szent-Györgyi. Vitamín C je organická zlúčenina rozpustná vo vode s chemickým vzorcom γ-laktón 2-oxo-L-gulonová kyselina.

Vitamín C sa podieľa na mnohých procesoch v ľudskom organizme. Ak ho telo nedostáva v dostatočnom množstve, dochádza k prejavom jeho nedostatku. Infúzie s vitamínom C predstavujú jednu z možností, ako telu dodať vitamín C vo vysokých dávkach a tým vyrovnať jeho nedostatok.
Jednou z najdôležitejších vlastností kyseliny askorbovej je jej schopnosť eliminovať tzv. voľné radikály, ktoré sa v tele vytvárajú. Stopové prvky zinok, selén a mangán fungujú spolu s vitamínom C ako „ochrana pred koróziou“, čo znamená, že chránia bunky ľudského tela pred oxidačným účinkom voľných radikálov.
Okrem toho je vitamín C dôležitý pre náš imunitný systém. Ľudské telo ho potrebuje aj pri tvorbe väzivového tkaniva a kolagénu a pomáha tiež pečeni pri odstraňovaní škodlivých látok z organizmu.