Lymfatická masáž

Cena ošetrenia   od 18€

Používame najvyššiu radu prístrojov popredného Českého výrobcu zdravotníckej techniky. Ich výrobky patria medzi špičku vo svete, spĺňajú najprísnejšie kritériá, sú predávané v celom svete a majú samozrejme aj certifikáty pre najprísnejší trh - t.j. Spojené Štáty Americké (USA).

Lymfodrenáž je v súčasnosti vyhľadávanou procedúrou, nielen na kozmetické účely pri akné, tmavých kruhoch pod očami či unavenej pokožke. Pomáha aj pri liečbe celulitídy a strií a zároveň je súčasťou redukčných diét. Lymfodrenáž alebo lymfatická masáž sa používa pri liečbe opuchov akéhokoľvek pôvodu. Lymfatické drenáže pôsobia na lymfatický systém, ktorý je tvorený miazgovými cievami a uzlinami. Prístrojová lymfodrenáž stlačuje končatinu a vyvoláva tlakové vlny, ktoré sa snažia obnoviť ako lymfatický, tak žilový systém.

 • Masáž zameraná na zrýchlenie odtoku lymfy, ktorá predstavuje prebytočnú tekutinu a toxíny zdržiavajúce sa v medzibunkovom priestore.
 • Aplikuje sa s cieľom zmiernenia opuchov a pomáha pri niektorých ochoreniach, ako aj po operačných stavoch.
 • Po onkologických operáciách, hlavne po operáciách prsníkov a po odstránení lymfatických uzlín.

Lymfodrenáž nie je vhodná pri chemoterapeutickej alebo radiologickej liečbe, neodporúča sa ani pri akútnych zápalových ochoreniach, zápaloch žíl, hyperfunkcii štítnej žľazy, v počiatočnom štádiu tehotenstva, pri kŕčových žilách či pľúcnom edeme.

Lymfatický systém je tvorený lymfatickými uzlinami a lymfatickými cievami, v ktorých cirkuluje lymfa. Medzi najdôležitejšie činnosti lymfatického systému patrí detoxikácia a dekontaminácia ľudského organizmu. Svojou činnosťou posiluje dobrú funkciu imunitného systému, a preto je jeho správna funkcia dôležitá pre zdravý život človeka.
Nedostatok pohybu, jednostranná záťaž, ochablosť svalov a podkožných tkanív rovnako ako poškodenie lymfatických ciev úrazom, operáciami, infekcií a pod. vedú k nedostatočnému odvádzaniu lymfy a hromadeniu škodlivých látok v tkanivách. Medzi príznaky preťaženia lymfatického systému patrí pocit únavy, ťažkých nôh, otlaky, celulitída, oslabenie imunitného systému a psychické podráždenie.

Lymfatická drenáž sa odporúča pri:

 1. celulitíde
 2. lymfatických opuchoch a ich prevencii
 3. žilovej, obehovej a lymfatickej nedostatočnosti
 4. syndróme tzv. " ťažkých nôh"
 5. zamedzenie ochabnutej kože pri úbytku na váhe
 6. nadváhe

4 prednosti ošetrenia lymfodrenáže:

 • okamžité viditeľné výsledky
 • veľmi príjemne vnímaná terapie pacientmi
 • telo nie je zaťažované liekmi
 • osvedčená liečebná metóda využiteľná v rehabilitácií aj kozmetike
Cena
1 ošetrenie 45 min   18€     5 ošetrení  80€    10 ošetrení  160€
   1 ošetrenie 60 min   24€     5 ošetrení  110€    10 ošetrení  200€ .