Riasy a obočie

Cena ošetrenia  od 7€

ÚPRAVA A FARBENIA OBOČIA A FARBENIE MIHALNÍC

 Správny tvar obočia vytvára otvorený, krásny a výrazný vzhľad tváre. Obočie by malo byť prirodzené a zároveň upravené. Nie každý sa ale môže pochváliť ideálnym tvarom obočia, ktorý získal od prírody. V takomto prípade je potrebná korekcia obočia.

Farbenie obočia a rias je veľmi precízna práca. Pomocou špeciálnej paličky sa aplikujeme farbu najskôr na riasy a potom na obočie v smere rastu chĺpkov. Aby sa zabránilo kontaktu farby s pokožkou používame špeciálne podložky. Po farbení, ktoré trvá zvyčajne 5-15 minút, sa farba odstráni vlhkými vatovými tampónmi.

Laminácia obočia

Obočie je jedným z najvýznamnejších estetických prvkov tváre. Žiaľ príroda nie každú z nás obdarovala krásnym, hustým obočím s perfektným zaoblením.

              Správne ošetrované a tvarované obočie vie urobiť zázraky s našou vizážou, dokáže opticky nadvihnúť a rozjasniť oči. V poslednom období sa rozmohol trend prirodzene hustého obočia s výraznou a intenzívnou farbou. Mnoho žien sa inšpiruje hviezdami filmu a divadla, ktoré majú perfektné, vždy dokonale upravené a bezchybné obočie. Práve vďaka tomuto trendu sa vytvorilo niekoľko techník v rámci kozmetiky zameraných na prirodzené zahustenie obočia, pomocou ktorých sa dá vyčariť jeho obdivuhodný tvar bez akéhokoľvek invazívneho zásahu.

Cena ošetrenia    od 28€

Čo je laminácia obočia?

              Laminácia obočia si získala za posledné obdobie patričnú popularitu. Je to metóda na báze použitia keratínovej výživy určenej špeciálne na obočie, výsledkom ktorej je upravenie a usporiadanie „neposlušných“ chĺpkov, ktoré pôsobia husto a prirodzene akoby boli v tom momente učesané. Mnoho žien sa sťažuje na príliš tenké, nejednotné, nevýrazné obočie. Doteraz pre nich jediným riešením bol permanentný make up, ktorý je ale oveľa invazívnejší. Podstatne jednoduchšou a prirodzenejšou voľbou môže byť práve laminácia s okamžitým efektom posilneného a krásneho obočia.Cieľom laminácie je dosiahnuť modelované a výrazné obočie bez zásahu do jeho prirodzenej štruktúry. Patrí k najmodernejším a najnovším technikám a vďaka aplikovanej keratínovej výžive podporuje aj jeho rast.

 Ako to celé prebieha?

              Laminácia prebieha v niekoľkých krokoch. Aplikujú sa 2 základné prípravky: prvá substancia zmäkčí chĺpky obočia a pripraví ich na lamináciu. Druhá ich „zrekonštruuje“ a udrží v upravenom tvare. Počas aplikácie sa obočie niekoľkokrát vyčesáva aj kvôli lepšiemu rozloženiu prípravkov. Súčasťou techniky je aj nanesenie farby a záverečnej keratínovej výživy.

 Pre koho je vhodná laminácia obočia?

              Technika je vhodná pre všetkých, čo majú tenké obočie, hlavne v dôsledku prehnaného vytrhávania pinzetou (bol to módny trend koncom deväťdesiatych rokov). Technika je vhodná aj pri asymetrii a rôznych nepravidelnostiach rastu obočia, pri zlom smere rastu jednotlivých chĺpkov. Je to vhodné aj pri hustejšom obočí, hlavne v prípade „neposlušných“ chĺpkov, ktoré sa nedajú formovať ani gélom.

              Samotný efekt vydrží individuálne podľa typu a kvality obočia 3-5 týždňov. Na udržiavanie, regeneráciu a výživu obočia sa v rámci domácej starostlivosti odporúča používanie keratínového prípravku na riasy a obočie.

Lash Lifting

Cena ošetrenia   od 28€

Umelé mihalnice už nemusia byť nutnosťou pre každého, kto nemá prirodzene husté, dlhé či dostatočne pevné mihalnice.

 Ako môžem svoje mihalnice vyzdvihnúť a vyživiť prirodzene?

              Procedúra s názvom lash lifting a lash botox skutočne nadvihne vaše riasy a dodá im nový život. Je to možné vďaka prírodným zložkám, ktoré sú súčasťou prípravkou určených pre procedúru botox, ako napríklad bambucké maslo, kyselina hyalurónová, keratín, vitamín E a ďalšie. Prípravok procedúry lash lift obsahuje aj neprírodné zložky, potrebné na zafarbenie mihalníc, a preto nie je vhodný pre tie, ktoré majú alergie napr. na kozmetické prípravky, farby a pod.

 Môžu sa mihalnice po lash liftingu namočiť? Čo by ste po procedúre nemali robiť?

              Po procedúre odporúčame vyhnúť sa kontaktu rias aj očí s vodou aspoň 24 hodín. Ak sa aj po takomto čase rozhodnete oči namočiť , urobte to len jemne, ideálne si trochu namočte len okolie očí, ale nie priamo riasy.

              Po procedúre sa tiež neodporúča používať vodeodolnú špirálu ani aplikovať umelé mihalnice aspoň po dobu 24 hodín. Pokiaľ máte pocit, že bez namaľovaných mihalníc nevydržíte dlhšie, použite špirálu, ktorú viete ľahko odstrániť. Určite by ste sa mali vyhnúť častému pretieraniu očí, aby sa tvar mihalníc nezdeformoval.

              V skratke, nechajte mihalnice v prirodzenom stave. Prvých 24 hodín je kľúčových!

              Zároveň, ak na odmaľovanie používate kokosový olej alebo iný olej, odporúčame nájsť vhodnú alternatívu, inak môžete prísť o krásny výsledok lash liftingu.

 Môžem si po lash liftingu natáčať mihalnice klieštikmi na riasy?

              Dodatočné natáčanie rias môže narušiť ich novú štruktúru. Zároveň by po správne vykonanom lash liftingu ani nemalo byť potrebné natáčať riasy ešte viac.

 Ako často je treba absolvovať procedúru a ako dlho lash lifting vydrží?

              Prirodzené riasy zvyknú opadávať a obnovovať sa približne každých 4-8 týždňov. Preto je potrebné procedúru opakovať v takýchto intervaloch. Nové riasy tak zakaždým dostanú šancu zosilnieť.

 Môže lash lifting spôsobiť vypadávanie rias?

              Pokiaľ je táto procedúra robená vyškolenou kozmetičkou v kvalitnom salóne, nič podobné by sa stať nemalo. Naša kozmetička vás o procedúre oboznámi a uistí sa, že na použité produkty nebudete mať alergickú reakciu. Samoltné zloženie týchto produktov je zväčša prírodné a neškodné. Ak teda hľadáte kde v Detve a okolí bez obáv oživiť vaše mihalnice, navštívte HB MEDIVA, veľmi radi sa o vás postaráme.

 Funguje lash lifting aj na krátke riasy?

              Nakoľko je samotná procedúra určená na posilnenie a zvýraznenie mihalníc, určite pomôže aj krátkym mihalniciam. Avšak pri krátkych mihalniciach môže byť lash lifting a botox veľmi náročný, až takmer nemožný, a teda aj so slabším účinkom. Každé riasy sú špecifické, preto v takýchto prípadoch prekonzultujeme procedúry na rast mihalníc. Po určitom pokroku tak riasy budú pripravené na ten pravý „lift“!

 Je procedúra lash lifting bolestivá?

              Nie, pri lash liftingu môžete oddychovať. Naša kozmetička sa o všetko postará, zatiaľ čo budete ležať so zatvorenými očami.

 Kontraindikácie

              Citlivé oči, očné alergie, choroba očí – šedý zákal a pod., opuch a zápal v očiach a ich okolí, klaustrofóbia, psoriáza a herpes na viečku alebo okolo očí, jačmeň.